המומחים לדירוג אשראי בישראל!

G-STAT הינה החברה הגדולה, המנוסה והמקצועית ביותר בתחום דירוג האשראי בשוק הישראלי, עם עשרות לקוחות מרוצים ואינספור פרויקטים מוצלחים, הן בפיתוח ותחזוקת מודלי דירוג אשראי והן בפיתוח ותחזוקת המודלים המשלימים.

 

 

G-STAT מפתחת ומתחזקת את מודלי דירוג האשראי (ומודלים משלימים) בתחום הקמעונאי, ה- SME והמשכנתאות למרבית שוק האשראי, ובכלל זה הבנקים הגדולים, חברות כרטיסי האשראי ונותני אשראי חוץ בנקאיים. לחברה ניסיון של עשרות שנים ומאות פרויקטים מוצלחים בתחום לשביעות רצון לקוחותיה.

החברה משלבת מומחיות בתחום פיתוח מודלי ML רלוונטיים לתחום, עמידה בסטנדרטים בינלאומיים, הכרות מעמיקה עם דרישות הרגולציה הישראלית והבנה עסקית של תחום האשראי והמאפיינים הייחודיים של שוק האשראי הישראלי, ובכך מיישמת את ה- BEST PRACTICE בתחום המשלב ידע מקומי ועולמי.

החברה מחזיקה בידע וניסיון ייחודיים במאגר האשראי הארצי שהוקם ב 4.2019 וכן ביכולת מוכחת ליישום מודלים המתאימים לרגולציית CECL, שתהפוך למחייבת החל מ 1.2021 .

פיתוח מודלי דירוג

החברה מספקת שירותי פיתוח ותחזוקה של מודלי דירוג בתחום האשראי הקמעונאי, SME, משכנתאות ועסקים, הן למטרות APPLICATION והן מודלי BEHAVIOR.
ל-G-STAT מומחיות בפיתוח מודלים מסוג זה בשוק הישראלי וכן שילוב ידע ו- BEST PRACTICE מהעולם תוך עמידה בסטנדרטים בינלאומיים, כגון הנחיות באזל.
המומחיות שצברה החברה מאפשרים לה לפתח ולתחזק מודלי דירוג בצורה יעילה, תוך הקפדה על פיתוח נכון של המודל, עמידה בכללי הרגולציה, שילוב ידע עסקי מהשוק הישראלי ועבודה בשילוב עם הגורמים העסקיים והטכנולוגיים של לקוחותיה, תוך היכרות כלל המורכבויות הקשורות להליך זה.

מודלים משלימים בתחום האשראי

לחברה מומחיות וניסיון רב בפיתוח מודלים עסקיים משלימים למודלי הדירוג, המשתמשים בתוצאות מודלי הדירוג ושילוב מידע נוסף כבסיס להחלטות אשראי.
מודלים אילו כוללים בין היתר מודלי המלצות אשראי, ריבית דיפרנציאלית מותאמת סיכון, PD , LGD , EAD ועוד. מודלים אילו נותנים ערך מוסף עסקי ומאפשרים לייעל את תהליך החיתום ולקבל החלטות אשראי באופן אוטומאטי או ככלי תומך החלטה לחיתום ידני.
לחברה ידע מצטבר בתחום מכלל המערכת המאפשר ללקוחותיה לקבל ערך מוסף משמעותי.

מאגר אשראי ארצי

G-STAT מאפשרת ללקוחותיה למנף את המידע המגיע ממאגר האשראי הארצי בצורה נכונה ויעילה, הן מההיבט של היכרות מעמיקה עם נתוני המאגר והן מראיית צרכי הלקוחות.
G-STAT הינה החברה היחידה בישראל שמפתחת מודלי ML המתבססים על כלל נתוני מאגר האשראי הארצי הישראלי, שהחל לפעול בישראל החל מ- 4.2019. בהתאם, לחברה הכרות מעמיקה עם נתוני המאגר והאפקטיביות שלהם בראיית דירוג אשראי.
כמו כן, לחברה ידע ונסיון בשילוב נתוני המאגר לצורך תהליכי חיתום האשראי מהצד של נותני האשראי, תוך הבנה מעמיקה של הצרכים העסקיים ושילוב נכון בין המידע הקיים בארגון למידע המגיע מהמאגר.
החברה מיישמת פרויקטים בתחום לכלל המערכת.

יישום מודלים לרגולציית CECL

חברת G-STAT מיישמת פרויקטים של פיתוח מודלים מותאמי רגולציית CECL בתחום החשבונאי.
רגולציית CECL תיכנס לתוקף החל מ 1.2021 ומחייבת את הארגונים להשתמש במידע הקיים בארגון לצורך ביצוע ההפרשות להפסדי אשראי, תוך התאמה מקסימאלית למודלים העסקיים הקיימים בארגון.
בזכות ניסיונה הרב של G-STAT בפיתוח מודלים רלוונטיים והכרתה את המודלים המשמשים את מרבית המערכת הפיננסית לצורך מתן האשראי ובקרה על תיק האשראי, ל- G-STAT היכולת לפיתוח מודלים המתאימים לדרישות הרגולציה החדשה.
החברה מציעה יישום פרויקטי פיתוח מסוג זה וכבר מיישמת אותם למספר ארגונים.

תיקוף ושדרוג מודלים קיימים

בזכות מומחיות החברה בתחום דירוג האשראי, ל- G-STAT יכולת מוכחת לשדרוג/תיקוף מודל דירוג קיים או תיקוף מודל שפותח באופן שיביא ערך מוסף משמעותי ללקוח.
החברה מציעה ביצוע תהליכי תיקוף או שדרוג מודל קיים, תוך הבאת הידע הנצבר בחברה, הקפדה על הסטנדרטים הגבוהים בהם החברה עובדת והבאת הערך המוסף שלה.
החברה ביצעה עשרות פרויקטים מסוג זה ללקוחות מרוצים.

יישום דוחות בקרה ותיקוף שוטף

G-STAT פיתחה סטים של דוחות ותהליכי בקרה בתחום האשראי, המשמשים את לקוחותיה ומאפשרים לייצר באופן שוטף דוחות בקרה על מתן האשראי, דוחות הנהלה על מצב תיק האשראי וכן דוחות המשמשים לתיקוף שוטף של המודלים (הליך backtesting).
לחברה הידע והניסיון ליישום דוחות אילו במגוון כלים (בהתאם לקיים בארגון), ובכללם Tableau , R , SAS , PYTHON , Power BI ועוד.

חברת G-Stat הינה החברה המובילה והמנוסה ביותר בישראל בפיתוח ותחזוקת מודלי דירוג אשראי
(ומודלים עסקיים משלימים)

מגוון השירותים שלנו בתחום:

שירותים אנליטיים ו- DS שוטפים בתחום, לפיתוח ותחזוקת המודלים תוך מתן ליווי מקצועי לעובדים ואחריות החברה על התוצרים.

גיוס עובדים מיומנים, ליווי צמוד של מומחי החברה, הכשרה, הדרכות וקורסי ML.

יישום פרויקטי פיתוח, יישום רגולציה, שדרוג או תיקוף מודלים בתחום, תוך הפעלת השיטות וה- BEST PRACTICE הצבור בחברה.

ממגוון לקוחות החברה בתחום דירוג האשראי

החברה מקדמת את לקוחותיה ביישום פתרונות דירוג אשראי, רגולציה ומודלים משלימים,
המשולבים במערכות הארגון ומספקים באופן שוטף תוצרים וערך עסקי המשמש את ליבת הפעילות הארגונית בתחום האשראי.

Come Back With Details